Tipy na výlety v Mariánských Lázních – krásy města i přírody

Mariánské Lázně vás uchvátí samy o sobě. Nabízejí od všeho trochu a každý, kdo toto město navštíví si přijde na své – ať už jste sportovec, wellness nadšenec, milovník přírody, či jedete na výlet se svou rodinou. Jako doplnění k minulému článku vám přinášíme zajímavé atrakce, kam vyrazit, pokud se ocitnete právě v tomto městě lázeňství.

Městské muzeum Mariánské Lázně

Pokud vás zajímá historie, nacházíte zalíbení v starých, cenných předmětech a chcete se dozvědět něco nového, je Městské muzeum Mariánské lázně určeno právě vám.

Muzeum se rozkládá ve dvou patrech budovy jednoho klasicistního domu na Goethově náměstí. Zprvu prostor sloužil jako penzion pro hosty lázní, avšak v roce 1953 začal být městem využíván pro expozice a sbírky muzea. Nyní se může chlubit také knihovnou, badatelnou a galerií.

 

V případě, že se rozhodnete muzeum navštívit, můžete se dozvědět četné informace o historii města, vývoji lázeňství a minerálních pramenů, místní přírodě a poznat například slavné osobnosti Mariánských Lázní. Zavítat také můžete do expozice J. W. Goetha nebo anglického krále Edwarda VII.

 

Otevřeno je od začátku března do konce prosince, vždy od úterý do neděle. Provozní doba 09:30 – 17:30. Vstupné činí 60 Kč pro dospělou osobu. Děti, studenti a senioři zaplatí 30 Kč. Rodina také může využít rodinné vstupné v hodnotě 100 Kč.

 

Přírodní park u Prelátova pramene

Tento krásný park leží na okraji města v oblasti Mariánské Lázně – Úšovice, je obklopen lesy, loukami a potěší především ty nejmenší. Zalíbení zde ale určitě najdou i dospělí, kteří si zde s dětmi mohou u ohýnku něco opéct. Děti poté určitě zaujme opičí dráha, prolézačky a mnoho dalšího.

 

O výstavbu této přírodní oázy se zasloužilo sdružení „Hravý pramen“, které při plánování spolupracovalo s dětmi z tamních základních škol a došlo tak k propracovanému výsledku toho, co děti opravdu chtějí.

 

Na hřišti nyní naleznete dětskou lanovku, houpačky, různé prolézačky, pískoviště, indiánský totem, překážkovou dráhu, mašinku vyrobenou z klád majestátných stromů, hliněnou jeskyni a také pyramidu se skluzavkou. Všechny atrakce byly postaveny z přírodních materiálů, což dodává celému parku velmi věrohodnou indiánskou podobu.

 

Provoz parku je celoroční, neplatí se žádné vstupné. Pokud dorazíte osobním automobilem, je možné vůz zaparkovat poblíž.

 

Rozhledna Hamelika

Rozhledna Hamelika patří mezi jedno z nejvíce navštěvovaných míst uvnitř mariánské přírody. Vybudována byla v roce 1876 Fridrichem Zickerem, stojí ve výšce 723 m.n.m. Z jejího vrcholu, na který vede sto dvacet schodů, můžete spatřit lázeňskou část města, Zelenou horu a Slavkovský les. Celá věž je přitom vysoká 20 metrů.

 

Hamelika je dostupná automobilem, kde můžete zaparkovat u hotelu Panorama a následně pokračovat po červené. Pokud se chcete projít, či si při výletě užít trošku dobrodružství, využijte kabinkovou lanovku Skiareálu Mariánky. Celá trasa je přibližně 1,5 kilometru dlouhá.

 

Rozhlednu můžete navštívit zdarma v průběhu celého roku. Nejlepší dobou je však podvečer v letním období.

 

Rozhledna Hamelika

 

Adrenalin Park Mariánské Lázně

Pokud jste fanoušky adrenalinu a jsou vám blízké výšky, představuje pro vás Adrenalin Park Mariánské Lázně to pravé ořechové. S lanovými překážky ve výšce čtrnácti metrů nad zemí a houpačkou umístěnou osmnáct metrů vysoko představuje park radost spíše pro dospělé, na své si zde ale přijdou i děti. Ty mohou vyzkoušet například střelbu z praku a lukostřelbu.

 

Adrenalin Park najdete přímo u hotelu Golf Hotel Morris v části Zádub – Závišín v Mariánských Lázních. Zde také můžete využít parkoviště pro váš automobil. Mimo výše uvedené atrakce určitě vyzkoušejte lezeckou stěnu, lanovku a skok z výšky dvanácti metrů. V případě, že jste výlet naplánovali jako početná skupina, nezapomeňte otestovat takzvaný Obří žebřík, týmovou aktivitu pro minimálně šest lidí.

Park je otevřen denně v červenci a srpnu, vždy v době od 10:00 – 17:00. Po telefonické dohodě s majiteli je ale možné park navštívit kdykoliv během vámi domluvené doby. Vstupné činí 300 Kč na osobu, časová náročnost celého parku se odhaduje přibližně na 2,5 hodiny.

 

Pramencova stezka

Jestliže jsou vaše ratolesti zvídavé a chtějí se dozvědět něco o mariánskolázeňských pramenech, nezapomeňte s nimi navštívit Pramencovu stezku. Naučná stezka zábavou formou seznamuje s jedenácti nejznámějšími místními prameny a přináší i soutěž o zajímavé ceny.

 

U každého pramene na vás čeká jeden z takzvaných Pramenců, který v básničce shrne minulost a současnost pramene, a především jeho využití. Dále zadá účastníkům jednoduchý úkol. Děti také dostanou tip na zajímavost po okolí a radu, kde najdou dalšího z Pramenců.

Mapu trasy si vyzvedněte v turistickém informačním centru města na adrese Hlavní 47/28. Dostupná je ve třech dalších světových jazycích. Součástí této mapy je mimo jiné spojovací hra, za jejíž správné vyplnění získají děti připravenou cenu. Ta je poté opět k dostání v turistickém informačním centru.

 

Stezky se můžete zúčastnit od 11. května 2018, kdy je oficiální začátek lázeňské sezóny, do 31. října 2018, kdy poté sezóna končí. Datum konání se tak každoročně mění. Celá trasa je přístupná zdarma, denně vždy od 09:00 do 19:00. Její celé projití trvá přibližně hodinu.

 

 

 

Fun centrum Mariánské Lázně

Fun centrum v Mariánských Lázních patří mezi nejnovější atrakce, které byste při vašem ubytování s dětmi měli rozhodně navštívit. Nabízí labyrinty prolézaček, skluzavky, hrací míčky a mnoho molitanových herních prvků. Pokud vás tedy při návštěvě města zastihne například špatné počasí, vydejte se užít si zábavu sem.

 

Celé centrum se nachází v residenci Dvořákova na adrese Dvořákova 736/4. V ulici je také možnost zapakovat váš automobil, přesto doporučujeme udělat si do města procházku, protože silniční třídy mohou být plné a hledání parkovacího místa by vás mohlo zdržet. Areál je rozdělen na dva dětské koutky (malý do dvou let, velký poté do dvanácti let). Mimo her mohou děti vyzkoušet stolní hry a Playstation. Pro rodiče je otevřena kavárna s širokým výběrem pokrmů, dezertů a alkoholických či nealkoholických nápojů. Vybrat si můžete i několik druhů kávy, horké čokolády a výborného rakytníkového čaje.

 

Areál je v provozu celoročně, vždy od středy do neděle. Ve všední dny je poté otevírací doba určena takto – 11:00 až 19:00. O víkendu se poté provozní doba liší. Otevřeno je od 13:00 do 19:00. Vstupné pro dítě na celý den činí 150 Kč.

 

Státní zámek Kynžvart

V případě, že si budete chtít udělat výlet mimo lázeňské město, zámek Kynžvart se k návštěvě přímo vybízí. S bohatou historií královských rodů, krásnou zámeckou zahradou a příjemnou dostupností se řadí mezi nejvíce vyhledávané památky v kraji.

 

Na výběr máte až ze čtyř okruhů, přičemž pátá trasa je speciálně upravena pro hendikepované osoby. Prohlídnout si tak můžete Zámecké interiéry Metternichů, Muzeum a kabinet kuriozit, venkovní prohlídku a také okruh pro děti. Ten musí být ovšem předen telefonicky rezervován.

 

Každý z výše uvedených okruhů má v průběhu roku jinou otevírací dobu, proto doporučujeme před návštěvou ještě zkontrolovat webové stránky. Vstupné se pohybuje okolo 120 Kč za první dva okruhy, venkovní prohlídka vás poté vyjde na 60 Kč. Můžete ovšem využít různých slev – dětské, studentské, seniorské vstupné. V blízkosti areálu je možnost parkování, poblíže najdete i výborné restaurace.

 

Státní zámek KynžvartCopyright © 2014 - 2019 Slevo-pobyty.cz. Všechna práva vyhrazena.

TOPlist