Mariánské Lázně – lázeňské město, které vás chytne za srdce

Letní sezóna je již v plném proudu a nabízí se mnoho míst, kde můžete strávit aspoň část vaší dovolené. Mariánské Lázně jsou skvělou volbou na romantické, relaxační, wellness a především lázeňské pobyty. Toto město má rozhodně co nabídnout. Můžete začít u krásné procházky po kolonádě, vychutnat si skvělé jídlo a kvalitní nápoje a noc zakončit v jednom z luxusních hotelů či malebném penzionu.

Mariánky jsou střední městečko s přibližně třinácti tisíci obyvateli. Lokalizované v Karlovarském kraji a poblíže německých hranic, představuje toto místo zajímavý turistický cíl nejen z pohledu lázeňství. Avšak právě tato oblast působnosti zde má nejvíce bohatou historii a ročně přiláká mnoho stovek návštěvníků. Počátky léčebných kúr zde začínají již ve 12. století, hojně se poté rozvíjí za dob vlády Marie Terezie a v roce 1818 dostávají tehdejší představitelé do rukou statut lázeňského města. Svou přepychovostí si v minulosti získaly mnoho slavných a významných osobností – léčil se tu například J. W. Goethe, T. G. Masaryk, Franz Kafka, Antonín Dvořák a britský král Eduard VII.

 

Jak již ale bylo zmíněno v úvodu, lázně zde nenabízejí nikoli jen léčebné pobyty, na které se specializují. Dokáží vás spolehlivě okouzlit majestátními parky, překrásnou architekturou a v srpnu kupříkladu také Chopinovým festivalem vážné hudby.

 

Léčebné pobyty a lázeňské procedury

Pokud navštívíte toto lázeňské město s různými zdravotními problémy, léčí se zde především pomocí vyvěrávajících minerálních pramenů, které ve spojitosti se školeným personálem dokáží pomoci. Specializují se tu především na nemoci ledvin, pohybového aparátu a dýchacích cest.

 

Hýčkat se ale můžete nechat i při wellness pobytech. Těchto pobytů, které působí jako prevence proti zběsilému životnímu stylu a dbají na celkovou psychickou a fyzickou rovnováhu člověka, v poslední době přibývá. Mnohdy je můžete sehnat se slevou za velmi příznivou cenu – ať už se jedná o prodloužený víkend, či týdenní dovolenou. V případě, že se pro tento druh dovolené rozhodnete, čekají na vás různé typy masáží (klasická, reflexní, podvodní), vířivé koupele, zábaly na mnoho způsobů (bahenní, parafinové, slatinné) a pokud jste odvážnější, můžete vyzkoušet například akupunkturu a plynové injekce, které se mimo medicínu využívají i v oblasti kosmetické.

 

Mariánské lázně kolonáda Kolonáda v Mariánských Lázních

 

 

Ubytování v hotelu, penzionu nebo i v hostelu

Pokud si objednáte wellness balíček, nebo jakýkoliv druh z výše zmíněných pobytů, je ve městě velký počet hotelů, penzionů i hostelů, z kterých můžete vybírat. Součástí těchto balíčků jsou také většinou snídaně, polopenze či all-inclusive.

 

Cenové relace se liší podle vámi zvoleného typu ubytování v Mariánských Lázních. Například pětihvězdičkový Hotel Falkensteiner poskytuje pokoje od 2 030 Kč na osobu. Součástí je samozřejmě parkoviště, přístup k Wi-Fi síti, vnitřní i venkovní bazén a vlastní minerální pramen.

 

Jestliže si toužíte vychutnat dovolenou v centru, představuje pro vás Hotel Centrální Lázně to pravé. Toto ubytování ohromí krásnou architekturou, blízkou kolonádou a vlastním pramenem. Ceny se zde opět pohybují okolo 2 000 Kč za noc na osobu.

 

V případě, že hledáte místo mimo ruch města, tříhvězdičkový Hotel Saint Antonius vaše přání splní. Nabízí útulně zařízené pokoje jejichž součástí je Wi-Fi síť, telefon a vlastní vysoušeč vlasů. Ceny vzhledem ke klidné lokalitě začínají na 600 korunách.

 

Nezapomeňte navštívit Zpívající fontánu a Park Boheminium

Pokud vás po nějakém čase přestanou masáže a zábaly bavit, což se podle nás ale nestane, můžete si váš pobyt zpříjemnit návštěvou různých atrakcí, památek, popřípadě vyrazit na túru po okolí. Zdejší příroda vás svou atmosférou doslova pohltí a na Mariánské Lázně a vámi vybrané výlety budete ještě dlouho vzpomínat.

 

Nejvýraznější, turisty nejvíce nejnavštěvovanější atrakcí je určitě Zpívající fontána, která se nachází přímo v centru města a rozhodně vás strhne svou atmosférou. V provozu je každou lázeňskou sezónu a na skladby se můžete těšit každou lichou hodinu. Většinou se jedná o díla klasické hudby, jež jsou určitým způsobem spjatá s historií města, výjimku ale netvoří ani kompozice Mozarta a dosud žijícího řeckého skladatele Vangelise.

O to, aby tato fontána nepotěšila pouze vaše uši ale i oči se stará až 330 vodních trysek a několik reflektorů, které vytváří pohádkový motiv barev

 

 

Za návštěvu určitě také stojí Park Boheminium, kde na 6 hektarech klidného prostředí naleznete miniaturní modely nejznámějších českých památek. Na jednom místě tak můžete spatřit hrad Karlštejn, zámek Červená Lhota, Katedrálu svatého Bartoloměje, Rotundu svatého Jiřího a mnoho dalšího.

Otevřeno je neustále, vždy od 10:00 do 18:00. Dospělí zde za prohlídku zaplatí 150 Kč, děti, studenti a senioři poté 100 korun. V areálu se také můžete občerstvit u Grillu Karlštejn a pochutnat si tak na výborném hamburgeru, nebo si zajít na kvalitní kávu v Kavárně s terasou.

 

Pokud budete chtít uniknout z města, vydat se prozkoumávat taje tamější přírody, a ještě se něco přiučit, představuje pro vás to pravé Naučná stezka Kladská. Při procházce lesem poznáte něco málo z biologie, geologie a historie okolí. Oslní vás také Kladský rybník a Kladské rašeliny, které jsou součástí Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les.Copyright © 2014 - 2019 Slevo-pobyty.cz. Všechna práva vyhrazena.

TOPlist